Нацбанк пом’якшує валютні обмеження

Нацбанк пом’якшує валютні обмеження

В Україні продовжують діяти тимчасові валютні обмеження Нацбанку, проте з сьогоднішнього дня умови дещо покращуються.

Суттєвими змінами порівняно з попередньою редакцією Постанови Правління НБУ в сфері валютного регулювання можна відзначити наступне:

Постанова Правління НБУ № 140 (діяла до 8 червня 2016)Постанова Правління НБУ № 342 (чинна, діє до 14 вересня 2016 року)
Обсяг обов’язкового продажу надходжень на рахунки українських суб’єктів господарювання (в тому числі ФОП ) в іноземній валютіОбсяг обов’язкового продажу надходжень на рахунки українських суб’єктів господарювання (в тому числі ФОП ) в іноземній валюті
75 %65%
Максимальна сума продажу іноземної готівкової валюти в межах одного банку за 1 деньМаксимальна сума продажу іноземної готівкової валюти в межах одного банку за 1 день
6 тис. гривень в еквіваленті12 тис. грн в еквіваленті
Обсяг видачі готівки в іноземній валюті з рахунків за 1 добу через каси та банкоматиОбсяг видачі готівки в іноземній валюті з рахунків за 1 добу через каси та банкомати
50 тис. гривень в еквіваленті100 тис. грн в еквіваленті
Обсяг видачі готівки в національній валюті за 1 добу через каси та банкоматиОбсяг видачі готівки в національній валюті за 1 добу через каси та банкомати
500 тис. гривеньОбмеження щодо видачі готівки в національній валюті зняті

З 15 червня 2016 року змінюється порядок проведення валютно-обмінних операцій, а саме банкам дозволяється змінювати курси купівлі та продажу іноземної валюти протягом операційного дня. Проте як і раніше, при купівлі іноземної валюти особа має пред’являти документ, який посвідчує особу та її резидентність.

Незмінними залишається строк для проведення розрахунків в іноземній валюті за імпортними та експортними операціями, який становить 90 календарних днів.

Законодавство:

Постанова Правління НБУ № 342 від 7 червня 2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». Діє до 14 вересня 2016 року.

Постанова Правління НБУ № 341 від 7 червня 2016 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національно банку України» (в сфері здійснення валютно-обмінних операцій).